ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Propršené závody v Olomouci
22.06.20
První letošní silniční pohár pro dorostence a ženy se konal u Olomouce. V sobotu 20.6. na závodníky čekaly závody v silničním kritériu a v neděli byly na programu silniční závody s hromadným startem. Počasí závodníku moc nepřálo a na oba dny bylo objednané deštivé počasí.
Sobotní program z našich závodníků odstartovali žáci a žákyně. pěkný výsledek si ve svém prvním kritériu odvezla Bára Syslová, která skončila 11. Jan Faltýnek v žácích si kontroloval čelo hned od prvního okruhu a v závodě byl klasifikovaný na 8. místě. Kadeti při svém závodě jeli ještě o něco rychlejší průměr než 44km/h, a v takto rychlém závodě nejlépe dojel Robin Teršl na 33. místě, Libor Švec byl 41. a Jan Frühauf 53. Juniorský závod nám vyšel nejlépe když Matyáš Fiala skončil na druhém místě a velmi dobře ho doplňoval Václav Dostál, který skončil se třemi body 9. V juniorkách nás reprezentovaly dvě jména a to Simona Kotlínová, která skončila 20. a Klára Minaříková, ta brala 21. místo. Cyklokrosové reprezentantky v ženské kategorii Kamila Janů a Tereza Švihákova v kritériu obsadily 18. a 15. místo.
Nedělní závod už byla ale plný chaosu a všichni jsme byli rádi, že se nakonec mohlo bezpečně odzávodit. První šli na start kadeti a jejich závod musel být kvůli bezpečnosti zrušen. Po dlouhé odmlce se na startovní čáru postavili starší žáci, kde velmi pěkný závod jel Jan Faltýnek. V závodě žáků skončil 6. Bára Syslová ve starších žačkách byla 21. Junioři opět v závodě předvedli svoji vysokou výkonnost a na stupních vítězů Matyáše Fialu vystřídal Václav Dostál, konkrétně byl druhý. Matyáš Fiala dojel v balíku na 18. místě. V ženách obsadila Tereza Šviháková 11. místo a Kamila Janů byl hned za Terkou na 12. místě. Nutno podotknout, že závodu se zúčastnil vysoký počet zahraničních závodnic. Juniorky v závodě společně s ženami bojovaly do posledního okruhy, kdy Klára Minaříková absolvovala celý závod a Simona Kotlínová měla ztrátu jednoho okruhu. Pro holky to byla obrovská cyklistická zkušenost a velká škola.
Propršené závody v OlomouciPropršené závody v OlomouciPropršené závody v OlomouciPropršené závody v OlomouciPropršené závody v Olomouci