ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

Prodloužený víkend tradičně cyklokrosový
30.10.19
Čtyři závody kategorie C1 se konaly v blízkém regionu během tří volných dní prodlouženého víkendu.
Prodloužený víkend tradičně cyklokrosový
Hned v sobotu vyrazili závodníci ČEZ Cyklo Teamu Tábor Šimon Vaníček a Tomáš Bakus do slovenské Podbrezové. Stejný nápad mělo i mnoho belgických, holandských či francouzských cyklokrosařů a na startu se tak sešla velmi silná konkurence. Šimon Vaníček se pohyboval na hranici první desítky, což by zajistilo slušné body do žebříčku UCI. Jedna neskočená překážka a dva defekty ale byly proti, a tak z toho byla až patnáctá pozice a bod pouze jeden. Až do poslední metrů bojoval i Tomáš Bakus, nakonec to dalo na příčku dvacátou. Elena Vaníčková se jen těsně nedostala do první patnáctky, po týdenní nemoci skončila na solidní 16. příčce.
V neděli se jel závod v Mnichově, kam vedle Belgičanů dorazili i závodníci ze Švýcarska a Itálie. Velmi dobře tu zabojovali Michael Boroš (2. místo) a Jan Nesvadba (4. místo).

Ve sváteční den pak táborští závodníci nemohli chybět na Toi Toi Cupu ve Slaném, kde se opět sešla skvělá konkurence. V kadetkách uzavřela první desítku Nikola Hodlová, žák Jan Janout byl 20. V kadetech se nejlépe umístil Robin Teršl, který byl 11. Junior Matyáš Fiala držel krok s nejlepšími do posledního kola a chyba na překážce ho stála stupně vítězů, nakonec bral 4.místo. Václav Dostál byl na velmi pěkném 7.místě. V kategorii mužů nejlépe odstartoval Jan Nesvadba a po celý závod se pohyboval na špici.Michael Boroš si čelo dojel o chvilku později a vydržel tam až do cílového sprintu, který prohrál s Belgičanem Vincentem Baestaensem a opět skončil druhý. Jan Nesvadba dojel tentokrát šestý. Skvěle rozjeté to měl ve Slaném Šimon Vaníček, který se v polovině závodu držel na 8. pozici. Potkal ho ale další defekt a velký propad, který se ve velmi rychlém závodě podařilo jen mírně vylepšit. Celkově českému poháru kraluje Michael Boroš, Jan Nesvadba je druhý, Šimon Vaníček osmý a tým bezkonkurenčně vede v pořadí družstev.
Skvělý závod odjela Tereza Švihálková, která se celou dobu pohybovala v první skupince. Na sprint ji sice síly již nezbyly, čtvrté místo je ale parádní výsledek. Kamila Janů dojela dvanáctá, Elena Vaníčková dvaadvacátá. V celkovém pořadí českého poháru drží Tereza Švihálková stříbrnou pozici a tým žen vede v celkovém pořadí družstev.
Prodloužený víkend tradičně cyklokrosovýProdloužený víkend tradičně cyklokrosovýProdloužený víkend tradičně cyklokrosovýProdloužený víkend tradičně cyklokrosovýProdloužený víkend tradičně cyklokrosový
Prodloužený víkend tradičně cyklokrosový

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info