ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Holé Vrchy vítězně pro Boroše
14.10.19
Hezké, slunečnéa teplé počasí čekalo na cyklokrosaře v sobotu 12.10. v Holých Vrších. Oproti lednovému MČR trať byla suchá,rychlá ale velmi profilově náročná. V elitní mužské kategorii byl ovšem vítěz stejný jako v lednu a to Michael Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor.
Nově oproti loňkským rokům čekaly dlouhé schody na všechny kategorii a jako první je otestovaly kadetky. Nikola Hodlová po dobrém prvním okruhu, kde bojovala o 8. místo, nakonec po problémech s kolem brala 20. místo. Bára Syslová jako žákyně skončila 44. Dobrý závod zajel žák Honza Janout, který si v kopcovitém terénu liboval a dojel na 14.místě. V nejpočetnější kategorii kadetů si nejlépe vedl Robin Teršl na 15. místě, Jan Fruhauf byl 21., Dalibor Johánek 22., Libor Švec po defektu 48. a Vít Waldhauser 51.. V juniorech opět o stupně nejvyšší se rval Matyáš Fiala. Nad jeho síly byli nakonec tři závodníci a Matyáš si z Holích Vrchů odvezl 4. msíto a svoji první nominaci na SP do Bernu. Václav Dostál předvedl kvalitní výkon a ukončil první desítku. V kategorii žen smolnou barmborovou placku brala Tereza Švihálková, která si tak upevnila druhé místo v průběžném pořadí poháru. Kamila Janů dojela na 9.místě. Prvního letošního vítězství se dočkal Michael Boroš v kategorii mužů, dobrý výkon celé této kategorie podrthl třetím místem Honza Nesvadba a desátým místem Šimon Vaníček, který v posledním kole kvůli křečím vycouval ze 7. místa. Karel Camrda byl 17., Tomáš Bakus 24.
Matyáš Fiala a vašek Dostál v neděli závodili na Slovensku v Trnavě. Fiala v závodě skončil třetí, Dostál šestý. Oba si připsali dobrý bodový příděl do UCI rankingu.
Trio mužů Boroš, Vaníček, Bakus se představilo na závodech ve Švýcarsku konkrétně ve Steinmauru. Boroš skončil čtvrtý po spurtu čtyřčlenné skupiny, Šimon Vaníček po pádu na startovní rovince byl 19., Tomáš Bakus 23.
Holé Vrchy vítězně pro BorošeHolé Vrchy vítězně pro BorošeHolé Vrchy vítězně pro BorošeHolé Vrchy vítězně pro BorošeHolé Vrchy vítězně pro Boroše