ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Cyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá Boleslav
02.10.19
V poslední zářiový víkend se spustila cyklokrosová sezona naplno. V sobotu 28. 9. byl na programu 1. závod Toi Toi cupu v Mladé Boleslavi, závod byl zařazen do kategorie C1, takže o kvalitní závodníky ze zahraničí nebylo nouze. Ale i mezi nimi se závodníci ČEZ CT Tábor neztratili.
Hned v úvodní početné kategorii si dobře vedla Nikola Hodlová která obsadila 16. příčku, Bára Syslová věkem ještě st.žačka skončila 38. Velmi sgresivní a kvalitní výkon předvedl žák Jan Janout, který ze zadních pozic na startu se prokousal až na 16. místo. V kategorii kadetů jsme měli trochu smůly hned na startu. Jan Fruhauf se v nájezdu do terénu z první pozice poroučel k zemi a závod dojel na 30.místě. Hned za ním dojeljeho nový týmový kolega Libor Švec. Nejlépe si v této kategorii vedl Dalibor Johánek který cílem projel 16. Robin Teršl byl 24. a Vít Waldhauser byl 49. V juniorech jsme měli dva zástupce. Se zahraniční konkurencí dokázal držet krok Matýš Fiala, který po slibném vývoji závodu nakonec bral 9. místo první body do UCI rankingu. Václav Dostál se po chybě v prvním kole musel vracet zpět na přední příčky a nakonec to stačilo na 19. místo. Ženy v první letošním závodě narazily na velkou konkurenci. Kamila Janů skončila 16: a Tereza Švihálková 19. Muži převdeli, že patří ke světové špičce. Jan Nesvadba Byl aktivní po celý závod jezdil výborně pozičně v první skupině. Michael Boroš využil svých zkušeností z Belgie a v těžkém závodě bral 2. místo, Honza Nesvadba byl těsně 4. Dobrý závod zajel i Šimon Vaníček, který se pohyboval na 14. místě po celý závod, bohužel v předposledním kole si narazil koleno při pádu a s 18. pozicí už spokojený nebyl. Karel Camrda jako prvoročák v této kategorii jel dobrý závod a jemu patřilo nakonec 25. místo, Tomáš Bakus byl 32, Adam Doležal dojel 44.
Cyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá BoleslavCyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá BoleslavCyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá BoleslavCyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá BoleslavCyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá Boleslav
Cyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá BoleslavCyklokrosovou sezonu odstartovala Mladá Boleslav