ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Silniční víkend pro dorostence a ženy z ČEZ Cyklo Teamu Tábor
09.09.19
O víkendu 7.9.-8.9. se konal v Jablonci nad Nisou a v Hodkovicích nad Mohelkou další díl Českého poháru pro mládež a ženy. Pro náš tým to byl poslední silniční závod sezony a tak jsme se chtěli se silniční sezonou rozloučit důstojně.
V sobotu bylo na programu velmi těžké ale spravedlivé kriterium v areálu Břízky. Počasí závodníkům nepřálo, mírně poprchávalo celý den a tak se závodníci už i počasím prřipravili na cyklokrosovou sezonu. V kategorii starších žáků jsme měli dva zástupce a na skvělém 7.místě dojel Dalibor Johánek, Vít Waldhauser byl 43. Kadeti předvedli v závodě velkou aktivitu hned první bodovačky posbíral Matyáš Fiala, kterému patřilo 6. místo, Václav Dostál byl v cíli 13. a Robin Teršl 29. Velmi dobrý výkon a výsledek převedly v ženách Kamila Janů a Tereza Švihálková. V úvodu závodu se odpoutayi od svých soupeřek a jezdily osamoceně za suveréní Nikolou Noskovou. Tereze Švihálkové nakonec patřilo druhé místo a Kamila Janů byla třetí. Junior Karel Camrda ve velmi rychlé závodě vzhledem k profilu dojel 7. s jedním bodem. David Račan byl 19.
V neděli se peloton přestěhoval do Hodkovi nad Mohelkou, kde na závodníky opět čekal profilově těžký závod s hromadným startem. Jako první se na start postavili junioři. Závod se jel v rychlém tempu průměrnou rychlostí 40 km/h. Karel Camrda byl ve spurtu odjeté skupiny na 11. místě. V kategorii žákůopět předvedl velmi pěkný výsledek Dalibor Johánke, který cílem projel na 13. místě, Vít Waldhauser byl 43.Nejlépe z našcih kadetů dojel Václav Dostál na 8. místě, Matyáš Fiala po 25 km úniku dostižen 5 km před cílem bral 14. místo, Robin Teršl byl 24. V kategorii žen jsme měli opět nejlepší výsledky, kdy na 4. místě spurtovala Kamila Janů, Tereza Švihálková byla 6.
Ani teď si naši závodníci moc neodpočinou. Od pondělí 9.9. je čeká soustředění s českou cyklokrosovou reprezentací. V nominaci jsou Kamila Janů, Tereza Švihálková, Karel Camrda, Šimon Vaníček a Matyáš Fiala.
Silniční víkend pro dorostence a ženy z ČEZ Cyklo Teamu TáborSilniční víkend pro dorostence a ženy z ČEZ Cyklo Teamu TáborSilniční víkend pro dorostence a ženy z ČEZ Cyklo Teamu TáborSilniční víkend pro dorostence a ženy z ČEZ Cyklo Teamu Tábor