ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Muži ČEZ Cyklo Teamu Tábor zakončili silniční přípravu závody v Belgii
03.09.19
Stejně jako loňský rok na přelomu srpna a září odcestoval ČEZ Cyklo Team Tábor na závody do Belgie. Jednalo se o finální závodní přípravu před cyklokrosovou sezonou. Na programu byly tři silniční kriteria. Závody se odehrávaly na 5-7 kilometrů dlouhých okruzích a délka závodu se pohybovala kolem 120 km rychlostním průměrem přesahující i 45 km/h.
První závod byl ve městečku Moortsele a na startu se objevilo 116 lidí. Kluci byli hodně aktivní od začátku závodu, peloton byl aktivní a hodně lidí mělo zájem odjet. To se nakonec podařilo i Michaelu Borošovi, který se od pátého kola dostal do čelní skupiny. Bohužel v tomto okamžiku měl pád Jan Nesvadba, kterému pak trvalo celý jeden okruh aby se dostal zpět do hlavního pole. V prvním závodě kluci předvedli velmi dobrý týmový výkon a Michaelu Borošovi nakonec patřilo 4. místo, Jan Nesvadba dovedl do cíle skupinu za ním a v cíli byl klasifikován na 19. místě. Adam Doležal dojel 28., Šimon Vaníček byl 30., Tomáš Bakus 60.
Ve druhém závodě se přidal i nepříjemný silný vítr, který roztrhnal 70-ti členný balík na další skupiny. Dlouho trvalo než se na čele vykristalizovala vedoucí skupinka, kde byl i Michale Boroš. Nakonec v závodě nejlépe zaspurtoval Jan nesvadba na 20.místě, Šimon Vaníček byl 25., Michael Boroš 26. a Tomáš Bakus 41..Adam Doležal měl 30 km před cílem defekt a byl nucen ze závodu odstoupit.
Poslední závod byl i závodem nejrychlejším. Rychlostní průměr závodu byl 45 km/h. Okruh který vedl startovním centrem města byl velmi rychlý, obsahoval dlouhé roviny a každé druhé kolo byla vypsaná prémie pro nejrychlejšího. V polovině závodu odjela pětičlenná skupina, která díky kluků byla v posledním okruhu skoro dojeta. Nejlépe klasifikovaným byl Michael Boroš na 12. místě, Šimon Vaníček byl 16., Tomáš Bakus 36. a Adam Doležal 39. Jan Nesvadba měl v závodě defekt.
Muži ČEZ Cyklo Teamu Tábor zakončili silniční přípravu závody v BelgiiMuži ČEZ Cyklo Teamu Tábor zakončili silniční přípravu závody v BelgiiMuži ČEZ Cyklo Teamu Tábor zakončili silniční přípravu závody v BelgiiMuži ČEZ Cyklo Teamu Tábor zakončili silniční přípravu závody v BelgiiMuži ČEZ Cyklo Teamu Tábor zakončili silniční přípravu závody v Belgii