ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

ČEZ Cyklo Team Tábor se na silničním MČR neztratil
01.07.19
Cyklokrosaři ČEZ Cyklo Teamu Tábor ukázali, že umí bojovat i o stupně vítězí mezi profesionální silničáři. Obrovskou výheň a kvalitní výkonnost a výsledky přineslo letošní MČR ve Slovenské Trnavě.
Poslední červnový víkend patřil soubojům o titul Mistra České republiky v Trnavě. V sobotu odstartoval program závody juniorů a jezdců do 23 let. V kategorii juniorů si dobře vedl Karel Camrda, který se během závodu pokoušel osamostatnit, bohužel díky ne úplně profilově těžké trati se mu to nepovedlo. Celý peloton tedy přijel společně do cíle a Karlovi patřila 11. příčka ve spurtu. Závod mladých jezdců do 23 let měl podobný průběh. V posledním kole se podařilo malé skupince závodníků odpoutat od balíku a svůj několika sekundový náskok si přivezli až do cíle. Ve spurtu balíku ovšem skončil Šimon Vaníčrk třetí a celkově mu tedy patřila 6.příčka. Tomáš Bakus dojel v balíku na 25.místě Adam Doležal byl 33.
Závod kategorie elite přinesl úplně opačný průběh. Po absolvování dvou okruhů mimo město se podařilo dostat do klíčového úniku Michaelu Borošovi. Únik 7 členné skupiny, z které ke konci závodu odpadl Vojtěch Sedláček z CC Etupes, byl nakonec úspěšný a Michael Boroš si úplně vyčerpaný dojel pro 5.místo. Boroš předvedl skvělý výkon a předvedl, že i cyklokrosaři se mohou měřit s elitními silničáři.
Momentálně čeká naše závodníky zasloužené volno. V polovině července už ovšem se celý elitní tým sejde v Krkonoších, kde začne tvrdá příprava na cyklokrosovou sezonu.