ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Velmi úspěšný víkend má za sebou ČEZ Cyklo Team Tábor
20.05.19
Výsledkově úspěšný víkend zažil ČEZ Cyklo Team Tábor. Jak v dorosteneckých kategoriích, tak v elitní mužské kategorii jsme sbírali podiová umístění.
V pátek 18. května odstartoval jihočeský etapový závod RBB Tour. Vše odstartovala časovka na 8 km, kde první desítku zajel Honza Nesvadba, konkrétně mu patřila 8. příčka a ztráta na vítěze činila 25 s. Tomáš Bakus časovku dojel na 19. místě, Adam Doležal bral 26. příčku, Šimon Vaníček byl 39., Michael Boroš byl klasifikován na 45. místě a Karel Arlt dojel 76. V sobotu se celý peloton přesunul do Popelína, kde na závodníky čekala 160 km dlouhá etapa. Velmi aktivní byl v etapě Adam Doležal, který se pokoušel o dres nejlepšího vrchaře, nakonec mu po závodě v tomto soupeření patřilo čtvrté místo. O vítězi etapy rozhodoval spurt 40-ti členného balíku. Třetí místo bral Jan Nesvadba a ukázal, že i cyklokrosaři umí zajet bednu na silničním závodě v konkurenci nejlepších silničních českých týmů. V první skupině dojel ještě Michael Boroš na 8.místě, který pomohl Honzovi Nesvadbovi rozjet závěrečný spurt. V této skupině dojel i mladý závodník Šimon Vaníček, který dojel 20.. Tomáš Bakus byl klasifikován na 51.místě a Adam Doležal byl 54. Karel Arlt skončil 67. Celý etapový závod tedy měla rozhodnout závěrečná etapa v Českém Rudolci, a to se také potvrdilo. Velmi aktivní a kontrolovaný závod předvedla elitní dvojice ČEZ Cyklo Teamu Tábor Michael Boroš a Jan Nesvadba. V závodě jim to vyneslo opět 3 místo, kde si Honza Nesvadba poradil s celým pelotonem. Nestačil akorát na odjetou dvojici Martin Boubal, Petr Hampl. V celkovém pořadí patřilo Nesvadbovi 4. místo, za což mu patří obrovská gratulace. Michael Boroš byl v celkovém pořadí klasifikován na 15. msítě, Šimon Vaníček byl celkově 32., Tomáš Bakus 46., Adam Doležal 47.
Paralelně závodili i naši dorostenci a ženy. V sobotu 19. května pokračoval další díl silničního českého poháru v Kroměříži. Trať v Kroměříži nebyla profilově těžká a tak jednotlivé kategorie dojížděly ve velkých skupinách. Nejlepšího a podiového umístění dosáhl Matyáš Fiala, který v závodě kadetů skončil třetí. Vůbec špatně si nevedli ani Karel Camrda v kategorii juniorů a Kamila Janů v kategorii žen, oba totiž brali v plné konkurenci 5. místo.
Velmi úspěšný víkend má za sebou ČEZ Cyklo Team TáborVelmi úspěšný víkend má za sebou ČEZ Cyklo Team TáborVelmi úspěšný víkend má za sebou ČEZ Cyklo Team TáborVelmi úspěšný víkend má za sebou ČEZ Cyklo Team TáborVelmi úspěšný víkend má za sebou ČEZ Cyklo Team Tábor