ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Závodní víkend ČEZ Cyklo Teamu Tábor
24.05.16
O víkendu 21.-22.5. se na jihu Čech uskutečnil další díl silničního Českého poháru. V sobotu se jel v Popelíně silniční pohár mužů, kterého se zúčastnila trojice Radomír Šimůnek,Jakub Skála a Radek Koblic.
První dva jmenovaní dokončili závod v hlavním poli a celý závod si počínali velmi aktivně, bohužel jsem jim nepodařil dostat do žádného úniku, který byl pro závod klíčový.

V neděli pokračoval v Žirovnici silniční Český pohár mládeže, kde největšího úspěchu dosáhla Celestýna Součková, která vybojovala druhé místo a je to pro ní už druhé umístění na stupních vítězů v letošní sezoně. Velmi pěkný závod předvedl i kadet Adam Doležal, který teprve po několika měsíčním tréninku už dokáže závodit s nejlepšími kadety. Adam nakonec obsadil 11. příčku, což je pro něj zatím nejlepším umístěním v sezoně. V kategorii juniorů postihl Jana Nováka z druhého místa 500 metrů před cílem nepříjemný pád a Honza nemohl bojovat o stupně nejvyšší. Naštěstí vše dopadlo dobře a Honza si odnesl jen pár odřenin a naražený kotník. Bohužel celé snažení všech našich juniorů o co nejlepší výsledek tímto přišlo nazmar a nejlépe dojel Jan Burgstaller na 18. místě. David Honzák dojel na 22.místě a Tomáš Bakus skončil 29. V závodě žen dosáhla na umístění v první desítce Martina Mikulášková, která cílovou pásku proťala jako šestá žena.

V německém Albstadtu se konal světový pohár horských kol, kde nás v juniorské kategorii reprezentoval Denisa Lukešová. Denisa po slibném začátku, kde se probojovala z konce startovního pole až do první dvacítky, měla zdravotní problémy a musela závod vzdát. Určitě se jí povede v dalším závodě světového poháru, který se jede ve francouzském La Bresse, kam se také nominovala.

O nadcházejícím víkendu čeká muže a juniory etapový závod Lidice a Celestýna Součková se zúčastní etapového závodu Míru nejmladších v Lanškrouně.