ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

ČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční Itálii
02.04.19
Celý březen byl pro náš tým ve znamení soustředění v teplějších podmínkách. Muži využili ideálních podmínek v Chorvatsku, celý tým se ke konci března pak sešel Itálii.
ČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční Itálii
První soustředění v teple má za sebou část závodníků cyklokrosového ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Čtveřice Šimon Vaníček, Tomáš Bakus, Adam Doležal a Karel Camrda vyrazila na chorvatskou Istrii, kde v příznivých teplotách najížděli první výraznější objemy. „Nejdelší trasa měla kolem 200 kilometrů, ale na sluníčku a při 16 stupních to úplně jinak odsýpá,“ podotkl spokojeně Šimon Vaníček. „Pršelo jen jednou, a i za mokra jsme víc jak stovku zvládli. I když s menším karambolem, protože zdejší asfaltky jsou za mokra neskutečně kluzké. Vše je tady na vápenci a přidávají ho i do silničního povrchu. Přibylo pár menších odřenin, ale nic vážného, to ke kolu prostě patří,“ dodal Tomáš Bakus. Z Istrie se pak skupina vydala ještě jižněji, do Itálie, resp. oblasti Emilia Romagna, kde se připojila k další části týmu.
Tady se Táborští sešli v plné sestavě, od mladých nadějí až po zkušené elitní závodníky. V plánu byly dva tréninkové bloky zaměřené na vytrvalost a silovou vytrvalost v kopcích. „Takový trénink se u elitní kategorie pohybovaly mezi pěti a šesti hodinami, v nízké intenzitě zhruba třicetikilometrovým průměrem. Takže 150 až 180 kilometrů. V kopcích se dbá na výraznější silové zapojení dolních končetin, vše máme pod kontrolou díky moderní technice, zejména wattovým měřičem výkonu, elitní muži najeli přes 1200 km.“ vysvětluje trenér Michal Bednář. Na to pak v dalším průběhu sezóny navazují tréninky zaměřené na rychlost a výbušnost vedená až do maxima dle každého závodníka.
Tréninkové jednotky byly doplněné o regenerační procedury, kterými místní hotel disponoval v požadované míře. Do karet jezdcům ČEZ Cyklo Teamu Tábor hrálo také počasí. „Bylo výrazně lépe než v loňském roce, teplo a sluníčko přispívaly k výborné pohodě týmu,“ dodává Michal Bednář.
Někteří závodníci, konkrétně Kamila Janů a Matyáš Fiala, se během krátké chvíle ocitli v Itálii již podruhé, neboť na začátku března absolvovali tréninkový kemp s prachatickou skupinou v Toskánsku.
Po návratu nás čeká pár dní volna, ale hned o víkendu vyrážíme na první závody letošní silniční sezóny, kritérium v Soběslavi se jede již 6. dubna. V neděli 7. dubna dorostenci míří na další silničního Českého poháru do Zbraslavi.
ČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční ItáliiČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční ItáliiČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční ItáliiČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční ItáliiČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční Itálii
ČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční ItáliiČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční ItáliiČEZ Cyklo Team Tábor zahájil přípravu v tradiční Itálii

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info