ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Úspěšný cyklokrosový otvírák pro ČEZ Tábor
30.09.18
Na státní svátek odstartovala v Uničově cyklokrosová sezona a hned na prvním závodě se sešla obrovská konkurence.
V pátek 28.9. se v Uničově konal první český pohár v cyklokrosu kategorie C1. Hned v první kategirií kadetů, kde jsme měli svého zástupce, jsme se dočkali vítězství. Jmenovitě Matyáš Fiala ovládl kategorii kadetů suveréním způsobem stylem start cíl a připsal si první letošní vítězství. V juniorech pěkného výsledku a bojovného výkonu dosáhl Karel Camrda, který ne po vydařeném startu seběhem závodu prokousal až na 8. místo. Jan Račan v prvním závodě pro něj v nové kategorii juniorů obsadil 26.místo, Jiří Koktavý byl 29. V hlavní kategorií dne mužů elite jsme mohli vidět skvěle jezdící v první skupině Jana Nesvadbu, který jako jediný Čech do posledního kola trápil zahraniční cyklokrosaře a nebýt dvou defektů bojoval by o stupně vítězů. Nakonec mu patřilo 8.místo. Martin Hunal závod dokončil na 20. místě. Tomáš Bakus byl 41. Závěr dne patřil ženám, kde na 14. místě dojela Kamila Janů, kterou postihl pád a defekt, nicméně výkon nevystihuje umístění v cíli. Kamila projížděla rvním depem jako poslední závodnice a vše si musela sjíždět. Celestýna Součková obsadila 26. místo.

V sobotu 29.9. pokračoval Český pohár pro dorostenecké kategorie v Ostrave. Kategorií kadetů opět ovládl Matyáš Fiala a ukázal výbornou formu na úvod sezony. V kategorii juniorů si o tři příčky polepšil oproti Uničovu Karel Camrda, kdy obasadil 5. příčku a v celkovém pořadí Českého poháru mu tak patří 4. místo. David Račan byl 15. a Jiří Koktavý 16. Ve vloženém závod žen obsadila druhé místo Kamila Janů, Celestýna Součkový dojela 4. V dalším vloženém závodě mužů dojel na třetím místě Karel Arlt.

Muži odcestovali na závody kategorie C1 do slovenského Popradu, odkud si potřebné body za 11. místo veze Martin Hunal. Tomáš Bakus byl klasifikován na 26. místě.
Úspěšný cyklokrosový otvírák pro ČEZ TáborÚspěšný cyklokrosový otvírák pro ČEZ TáborÚspěšný cyklokrosový otvírák pro ČEZ TáborÚspěšný cyklokrosový otvírák pro ČEZ TáborÚspěšný cyklokrosový otvírák pro ČEZ Tábor