ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Dorostenci závodili na severu Čech
10.09.18
Dorostenci o víkendu vyrazili na Český pohár do Hodkovic nad Mohelkou. Předtím se v sobotu zúčastnili kritéria v areálu Břízky, který nebyl součástí Českého poháru. Závodilo se na 1 km okruhu, pro vypsané kategorie se jel bodovací závod.
Kategorii juniorů ovládl závodník ČEZ Cyklo Teamu Tábor Adam Doležal, který nasbíral nejvíce bodů před Jakubem Boučkem z Příbrami. Stupně vítězů obsadila také Kamila Janů, která v kategorii juniorek skončila na 3. místě. Kadet Matyáš Fiala se čtyřmi body ve vyrovnaném závodě obsadil 7. místo.

V neděli se konal Český pohár mládeže a žen v silničním závodě s hromadným startem. Jako první z celého dne se na start postavili junioři, kde předvedl bojovný výkon Karel Camrda, který byl 2 kola před cílem v samostatném úniku a peloton ho dojel 5 km před cílem. I tak Karel obsadil 21. místo v závěrečném spurtu. Nejlépe z juniorů dojel opět Adam Doležal na 8. místě, Karel Arlt byl 12. V kategorii juniorek nevyšel naší Kamile Janů únik čtyřčlenné skupiny a nakonec v závěrečném spurtu obsadila 4. místo. V kategorii kadetů se celý závod udržela kompaktní skupina 40 závodníků a rozhodovalo se až v závěrečném spurtu této skupiny. Kilometr před cílem se do hromadného pádu dostal Matyáš Fiala, který nakonec obsadil 15. příčku.

Tento týden všichni dorostenci absolvují krajské soustředění v Mozolově a o víkendu je bude již čekat první cyklokrosový závod v Mladé Boleslavi.