ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Výborný Doležal na Regionem Orlicka
09.08.18
Adam Doležal zajel pro tým ČEZ CT Tábor nejlepší celkový výsledek za spoustu let zpátky.
Od pátku 3. do neděle 5. srpna se uskutečnil 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu juniorů Regionem Orlicka 2018. Na 154 účastníků čtyřetapového závodu čekaly tři etapy a časovka jednotlivců v celkové délce 272 kilometrů. Závodu se zúčastnili čtyři naši závodníi Adam Doležal, Karel Arlt, Karel Camrda a Radek Zahajský.

První etapa oproti loňskému roku proběhla celkem poklidně. Velká část balíku dojel a pohromadě a o vítězi se rozhodovalo v závěrečném spurtu. Adam v téo etapě dojel v hlavním poli. Oba Karlové ovšem se přimotali do hromadného pádu a ztrátu na balík už se jk nepodařilo sjet.
Druhý den čekaly na závodníky dvě etapy. Dopoledne časovka na 9 km a odpolení královská etapa. V časovce skončil Adam na 12. příčce s minimální ztrátou na žlutý dres. Karel Camrda a Karel Arlt bez časovkářských speciálů skončili ke konci startovního pole. V odpolední etapě zajel Adam svůj nejlepší výsledek v etapovém závodě a pásku protnul na čtvrtém místě a celkově se posunul na páté místo. Dobrý výkon předvedl i Karel Camrda který dojel na 37. místě.
Nedělní etapa byla Adamem pojmuta velmi agresivně a závodně. Od bedny ho dělilo 14 sekund. I přes velkou snahu a pomoc Karla Camrdy a cyklokrosového výběru se mu ztrátu nepodařilo smazat a opět dojel v hlavním poli. V celkém pořadí mu tak patřila pátá příčka.
Výborný Doležal na Regionem OrlickaVýborný Doležal na Regionem OrlickaVýborný Doležal na Regionem Orlicka