ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

Nesvadba vyhrál poslední etapu RBB Tour
21.05.18
Středa 16. května patřila dalšímu dílu Táborských okruhů, kde ČEZ CT Tábor obsadil všechna stupně vítězů. V kategorii kadetů závod opanoval Matyáš Fiala na stupních vítězů ho doplnil třetím místem David Račan. V kategorii juniorek za dvojící z pražské Dukly skončila Kamila Janů a v juniorech zopakoval svůj výsledek z minulého závodu Adam Doležal, který skončil druhý. Karel Arlt si dojel pro třetí místo. V hlavním závodě na 50 kol v kategorii mužů elite vybojoval Martin Hunal pro tým první stupně vítězů po delší době, kdy v taktickém závodě obsadil druhou příčku.
Nesvadba vyhrál poslední etapu RBB Tour
Muži si dlouho od závodů neodpočinuli a hned v pátek nastoupili v plné sestavě do etapového závodu v okolí Jindřichova Hradce RBB Tour. Etapový závod začal v pátek časovkou na 13 kilometrů. Nejlépe z týmu zajel Tomáš Bakus na 17. příčce. Kluci časovku absolvovali na silníčních kolem bez jakýchkoliv úprav pro časovku, tak to pro ně bylo spíš příjemné rozjetí do dalších etap. V sobotu se peloton přestěhoval do Popelína, kde na balík čekal rychlý okrch dlouhý 160 kilometrů. Závodilo se hned od prvních kilometrů o čem svědčí i rychlostní průměr etapy 42 km/h. Aktivní na vrchařských premiích byl Jan Nesvadba, který získal 7 bodů a měl tak našlápnuto na získání puntíkovaného dresu. Ke konci závodů se snažil do rozhodujícího úniku dostat Martin Hunal. Jeho pokusy byly zlikvidovány. Martin s Honzou tak dojeli v hlavním balíku na 29. a 19. místě. Dále v etapě dojel na 34. místě Tomáš Bakus a na 41. místě Štěpán Schubert. Smůlu měl Šimon Vaníček, který přetrhl lanko při řazení a dojel na 55. místě David Honzák dojel 53. V neděli závod pokračoval etapou V Českém Rudolci. Okruh byl náročný kopcovitý. Úžasného výsledku dosáhl Jan Nesvadba, který vyhrál etapu a patří mu tak velká gratulace. Honza byl aktivni po celý závod, kdy sbíral body na vrchařských pémiích a obsadil tak třetí místo mezi vrchaři. Martin Hunal pro Honzu odvedll velký kus práce a sám jětště kilometr před cílem útočil na etapové vítězství. Velmi pěkný závod zajel také dva mladíci Šimon Vaníčke a Tomáš Bakus kteří závod dokončili na 34. a 38. místě.
Dorostenci závodili v Bílsku, kde v celkovém pořadí dojel druhý Adam Doležal jako junior. V karegorii žen vyhrála Kamila Janů. Matyáš Fiala vyhrál závod horských kol v Domažlicích.

Text: Michal Bednář
Nesvadba vyhrál poslední etapu RBB TourNesvadba vyhrál poslední etapu RBB TourNesvadba vyhrál poslední etapu RBB TourNesvadba vyhrál poslední etapu RBB TourNesvadba vyhrál poslední etapu RBB Tour

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info