ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

ČEZ Cyklo Team Tábor úspěšný na ZMN v Jevíčku
08.05.18
V konkurenci 11 zemí se představil ČEZ CT Tábor v mezinárodním etapovém závodě v Jevíčku, kde se na start postavilo 128 kadetů. Etapák začal v pátek 4.5. dopoledním prologem V Moracské Třebové.
Dobrý vstup měl Matyáš Fiala, který obsadil 19. příčku, špatně si nevedl ani David Račan, kterému patřila po úvdoní etapě 52. příčku. Odpoledne závod pokračoval 80 kilometrovou etapou, která už zamíchal průběžným pořadím mnohem víc. Do cíle nejlépe z našich dorazil Matyáš Fiala, který obsadil sedmé místo a stejná pozice mu patřila u v celkovém pořadí. Navíc jako příjemný bonus mu patřil bílý dres pro nejlepší mladého kadeta. Třetí etapa měřící 22 kilomterů se odvíjela celkem v poklidu a všichni naši kluci dojeli v čase vítěze v hlavním poli. Nejlépe v této etapě dojel Jirka Koktavý na 35.místě.

To odpolední etapa už míchala pořadím mnohem více. V těžké etapě na závěrečné vrchařské prémii už bohužel Matyáš Fiala nedokázal držet tempo s nejsilnějšími a propadl se na celkovou 15. příčku. V etapě ovšem prokázal obrovskou bojovnost a morální sílu. V etapě velmi slušný výkon předvedl i David Račan, který dojel na 44.místě. V závěrečné časovce se Matyáš Fiala těsně nevešel do první desítky, skončil tak 11. v celkovém pořadí mu nakonec patřila 15. příčka. David Račan zajel také velmi pěkný a v závodě obsadil 42. příčku. Jirka Koktavý dojel na 81. místě a Vašek Dostál na 71. pozici.

Text: Michal Bednář
ČEZ Cyklo Team Tábor úspěšný na ZMN v JevíčkuČEZ Cyklo Team Tábor úspěšný na ZMN v JevíčkuČEZ Cyklo Team Tábor úspěšný na ZMN v Jevíčku