ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

První závodní víkend ČEZ cyklo teamu Tábor
09.04.18
V sobotu 7.4. začal ČEZ CT Tábor letní sezónu závody v Soběslavi úvodním tradičním kritériem v centru města. V nabité kategorii kadetů dosáhl čtvrtého místa Matyáš Fiala, který se na bramborou pozici dostal vítěznou závěrečnou bodovačkou. Stejného výsledku dosáhla i Kamila Janů v kategorii juniorek, kde závod opanovaly jezdkyně pražské Dukly. V kategorii juniorů předvedl skvělý výkon a výsledek Adam Doležal, který se s Michalem Rotterem z Lanškrouna po 15 kilometrech vydal do úniku a obsadil tak druhé místo. Karel Camrda dokončil závod v hlavní skupině na 22. místě.
Do závodu mužů nastoupila kompletní šestičlenná sestava našeho týmu a po týmové spolupráci všech našich závodníků si dojel Jan Nesvadba pro dobré páté místo. Nejvíce práce pro Honzu odvedl Martin Hunal, který byl Honzovi k ruce při rozjíždění spurtu a sám ještě obsadil 10.místo. Na 19. místě s jedním bodem skončil David Honzák a na 22. místě dokončil závod Štěpán Schubert.

V neděli se ve Zbraslavi konal 1. díl ČP v silničním závodě mládeže. V kategorii kadetů za větrného počasí obsadil 27. příčku Matyáš Fiala, který dojel v hlavním balíku, ale už neměl více sil na zaspurtování a vyjetí lepší pozice. S odstupem několika minut dojel na 32. místě Jirka Koktavý. Závod juniorek opanavala naše jezdkyně Kamila Janů a úvodní závod Českého poháru vyhrála. Vynikající formu na úvod sezóny potvrdil junior Adam Doležal, který po bojovném výkonu a doslova v křečích dojel na velmi kvalitním pátém místě.

V pátek absolvovali muži kritérium v Praze na veletrhu For Bikes, který jim sloužil především jako dobré rozjetí před závodem v Soběslavi. V hlavní skupině dojel Martin Hunal. Část mužského týmu absolvovala ještě závody v polské Sobotce, tím tak zakončili první závodní blok.

O nadcházejícím víkendu čeká naše závodníky další díl Českého poháru v silniční cyklistice v Kyjově, věříme, že i tam opět obsadíme v některém závodě stupně vítězů.

Text: Michal Bednář
První závodní víkend ČEZ cyklo teamu TáborPrvní závodní víkend ČEZ cyklo teamu TáborPrvní závodní víkend ČEZ cyklo teamu TáborPrvní závodní víkend ČEZ cyklo teamu TáborPrvní závodní víkend ČEZ cyklo teamu Tábor