ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

Soustředění Zadov 2018
14.02.18
V termínu od 3.2. do 10.2. se náš oddíl zúčastnil lyžařského soustředění na šumavském Zadově. Soustředění bylo zaměřené především na rozvoj vytrvalostních a silových schopností. Při některých těžkých fázích tréninku se rozvíjela i mentální složka.
Soustředění Zadov 2018
Soustředění se zúčastnili všichni závodníci kromě Štěpána Schuberta, který se v termínu 3.2. - 4.2. zúčastnil cyklokrosového Mistroství světa v Nizozemsku. Kompletnímu týmu chyběli ještě dva dorostenci, kteří bohužel před soustředěním omarodili. Letošní sněhové podmínky byly přímo vynikající a po několika chudších letech na sníh jsme opět mohli vytrvalost rozvíjet pomocí dlouhých lyžařských tréninků. Za týden jsme absolvovali kolem 300 km na běžkách, proběhli i běžecké tréninky a opomíjena nebyla ani složka regeneraci pomoci strečinku a uvolňovacích cvičení a sunových procedur. Večerní dlouhé chvilky nám zpříjemňovaly procházky a posilovací core stabilizační cviky. Příprava dokonale splnila svůj účel a z prvního letošního soustředění odjíždí spokojený nejen trenér ale i závodníci a všichni věřéme, že letos budeme opět v sezoně útočit na stupně nejvyšší.

Text: Michal Bednář
Soustředění Zadov 2018Soustředění Zadov 2018Soustředění Zadov 2018Soustředění Zadov 2018

 


Partneři

Skupina ČEZ   CUBE BIKES Oficiální internetové stránky Jihočeského kraje    Velkoobchodní prodej cyklistických potřeb     Cestovní agentura JAROŠÍK Profesionální sportovní fotografie Cyklopenzion Jindřichův Hradec, ubytování nejen pro cyklisty, jižní Čechy