Rozhovor s Radomírem Šimůnkem: „Cyklokros mě zase hrozně baví!“
08.03.16
Radomír Šimůnek se stal novou posilou ČEZ Cyklo Teamu Tábor. I přesto, že měl několik nabídek, tak se rozhodl, že zakotví na jihu Čech.
Měl jste několik možností dalšího angažmá, proč nakonec vyhrál Tábor?

Gradovalo to vě mně už déle, že jsem se chtěl vrátit domů do Čech. Lidé si myslí, že když člověk žije a závodí v Belgii, že je to bohulibý život. Ale skutečnost je jiná. Postupem času ztrácí nejen rodinu a kamarády, ale hlavně se pak stýská čím dál víc. Proto jsem chtěl být už s nejbližšími a také zkusit se prosadit v mezinárodní konkurenci v českém týmu.

V Táboře jste již v minulosti působil. Tehdy ještě v barvách Budvaru jste získal na mistrovství světa medaili. Věříte tedy, že by se mohla historie opakovat?

Vždycky když jsem získal světovou medaili, tak jsem působil v českém týmu. Nejen když jsem jezdil za Tábor, ale i za Author v roce 2005. Takže třeba to může zase vyjít (:-). To ukáže až čas.

Jste poslední z českých medailistů ze světového šampionátu v Táboře z roku 2001, který ještě jezdí. V Táboře se vám daří, vyhrál jste tu dokonce v roce 2006 i závod Světového poháru. Na podzim 2017 se zde koná mistrovství Evropy…

Kvůli tomu jsem do Tábora přestoupil už s předstihem, abych si upravil i letní přípravu.

Už víte, jaká bude tedy příprava a program?

Domluvil jsem se s Jardou Friede, který se bude o mě starat, že uberu na intenzitě a neobjedu pětačtyřicet závodů jako letos. Pokud chci pomýšlet v cyklokrosu na nejvyšší příčky, tak to bez silniční přípravy nejde. Biky budou spíš okrajová záležitost, i když by to mohl být pro mě jeden z vrcholů letní sezony.

Uvažujete tedy o mistrovství světa horských kol v Novém Městě?

Chtěl bych zkusit disciplínu sprint eliminátor. Abych se i přes léto udržel v dobré kondici.

Letos jste dokázal nebývalý posun ve světovém žebříčku, na konci sezony figurujete na čtrnáctém místě. Jak jste to dokázal, prozradíte recept?

Myslím si, že jsem byl na sezonu dobře připraven. Jenže mě přibrzdilo časté cestování po celém světě, hned v úvodu jsem absolvoval závody v Číně, pak v Americe. To mi docela srazilo nohy, nebyl jsem konkurence schopný. Docela mi sedlo mistrovství Evropy, kde jsem skončil devátý, a nakopli mě i závody doma v Čechách (pozn. red. - vyhrál v Lounech, Mladé Boleslavi a v Kolíně MČR). Hrozně mě to tady bavilo!

Spousta cyklokrosových fanoušků zaregistrovala i váš úbytek na váze...

Za poslední roky je to moje nejnižší hmotnost. Pokud udržím současných jednasedmdesát kilogramů do začátku krosové sezony, tak budu spokojen. Díky tomu mě letošní výsledky nakoply zpátky a cyklokros mě zase hrozně baví!