ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2017
27.06.17
Od čtvrtka do neděle se ve slovenském Žiaru nad Hronom konalo společné Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice.

Závodníci ČEZ Cyklo Teamu Tábor se účastnili mistrovství v kategoriích juniorů, juniorek a mužů. Vzhledem ke skutečnosti, že prioritou ČEZ Cyklo Teamu Tábor jsou cyklokrosové závody, můžeme hodnotit účast našich závodníků jako velmi úspěšnou.
Ve čtvrteční časovce jednotlivců obsadil junior David Honzák 11. místo a Jan Burgstaller 19. místo.

V sobotu se konal silniční závod s hromadným startem. V kategorii juniorek obsadila Celestýna Součková 12. místo. V kategorii juniorů dosáhl nejlepšího výsledku David Honzák, který skončil na 5. místě. Jan Burgstaller obsadil 13. místo, Karel Arlt 22. místo a Adam Doležal 29. místo.

Na start nedělního závodu, který byl společný pro muže do 23 let a muže elite, se postavilo celkem 172 českých a slovenských závodníků. Do cíle vyčerpávajícího závodu za velkého vedra dorazilo pouhých 56 závodníků. O to cennější je umístění našich dvou závodníků do 23 let, Jana Nováka na 13. místě ( celkově 42. ) a Tomáše Bakuse na 18. místě ( celkově 55. ).