ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Okolo Jižních Čech 2023
11.09.23
Elite muži ČEZ Cyklo Team Tábor se v minulém týdnu zúčastnili domácí etapového závodu Okolo Jižních Čech. Závod měl 4 etapy a závodníci najeli 566 kilometrů a konkurence byla opravdu vysoká, tak jako každý ročník, závod je zařazen do kategorie 2.2.
První etapa se jela ve čtvrtek 7.9. se startem v Třeboni a cílem v Milevsku. Etapa byla opravdu rychlá, rychlostní průměr byl přes 46 km/h. Do cíle přijela jako první 5-ti členná skupina a minutu za ní balík. Nejlépe z týmu zasportoval Matyáš Fiala a v cíli byl klasifikován na 13. místo. Lídr týmu Šimon Vaníček měl 20km před cílem pád ale nakonec bez problémů dojel v hlavním poli.
Druhá etapa už byla profilově náročnější a vedla opravdu po úzkých cestách. Závodníky po 120 kilometrech čekal hromadných spurt, při kterém jako nejlepší Čech v etapě Šimon Vaníček bral 12.místo. V první 20 ho doplnil ještě Matyas Fiala na místě 17.
Třetí etapa byla královská s cílem na Javorníku, který se jel hned třikrát. Etapa byla náročná nejen profilem ale i počasím. Do závěrečného okruhu jsme měli v hlavním poli dva závodníky Matyáše Fiala a Šimona Vaníčka. Matyáš před finálním kopci byl bohužel odpárán hlavním polem. Šimon bojoval až do posledních 2 km před cílem, kde už nestačil vysokému tempu skupiny a dojel tak na 36. místě s odstupem 1min 40 sekund. Všech pět závodníků z našeho týmu stihlo časový limit a mohlo nastoupit do závěrečné etapy.
4. etapa byla nejdelší z celého programu, měla 170 kilometrů a končila v Jindřichově Hradci. Závěr byl ve městě na hodně technickém okruhu. Matyas Fiala se snažil v závěru připravit co nejlepší pozici Šimonovi Vaníčkovi ale bylo to také trochu o štěstí. Šimon byl v cíli 18. a celkově mu patřilo 26. místo.
Gratuluji všem závodníkům, kteří úspěšně absolvovali celý etapový závod a teď už nám začíná výhradně cyklokrosová příprava.