ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

MČR Slovensko a Krakonošův cyklomaraton
19.06.23
Letošní šampionát do 23 let hostilo Slovensko konkrétně Bánovce nad Bebravou. V neděli 18. června se na 150 kilometrové trati s převýšením kolem 2 300 m metrů o mistrovské tituly zabojovali čeští a slovenští cyklisté do 23 let. Pro ČEZ Cyklo Team Tábor to byl velmi úspěšný šampionát. Matyáš Fiala na klasikářské trati vybojoval bronz a získal tak první medaili v kategorii do 23 let.
"Celý závod jsem se cítil dobře, snažil jsem se být aktivní aby nedošlo k žádnému velkému úniky a to se díky spolupráci ostatních závodníků z méně početných týmů podařilo. Nakonec se rozhodovalo ve spurtu menší skupiny, kde jsem si věřil, že to by to mohlo cinknout" svěřil se po závodě Matyáš Fiala. " Jsem moc spokojený s Matyášovo formou, příprava byla letos pro něj lehce komplikovaná ale dokázal, že je velký závodník a medaile na MČR je pro něj velkým úspěchem. " řekl o svém svěřenci trenér Michal Bednář.

Teď čeká muže, juniory a juniorku MČR opět na Slovensko v Tlmačích. Je to pro nás vrchol sezony a pro to jsme v přípravě udělali vše. Forma je u závodníků dobrá a věřím v dobrý výsledek.

Šimon Vaníček, momentální lídr týme, potvrdil svoji výbornou formu pře MČR na Krakonošském cyklomaratonu, kde startoval společně s Tomášem Bakusem. Šimon obsadil druhou příčku, jen těsně mu uteklo vítězství po prohraném spurtu. O víkendu všem našim závodníkům držme palce.
Veškeré naše tréninkové úsilí a příprava směřuje k Mistrovství světa v cyklokrosu konaného v Táboře. Pro naše závodníky je to obrovská motivace závodit za reprezentační tým před domácím publikem a pro to celý tým dělá 100%.