ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Bronz ze závodu českého poháru na silnici
16.05.23
Dva úspěšné závodní víkendy má za sebou Šimon Vaníček. Začátkem května zvítězil na Grand Prix v Plzni, o víkendu vyhrál kritérium v Kyjově a především, o den později dojel třetí v silničním závodě Škoda Cup. V dosavadním průběhu českého poháru se tak jako jediný závodník mimo silné sestavy Elkov Kasper a ATT Investments dokázal prosadit na stupně vítězů.
„Jeli jsme čtyři hodiny v dešti, ve zvlněném terénu okolí Kyjova a lehké to určitě nebylo. Ostatně, průměrná rychlost se vyšplhala přes 40 km/h. Ale docela mi to sedělo a třetí místo je asi maximum, co se dalo proti početní převaze Elkov Kasper získat“.

Tomáš Bakus skončil na 25. a Matěj Vik na 45. místě.

Výsledky:
1. Boroš 4:01:40, 2. Zahálka (oba Elkov Kasper) stejný čas, 3. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:20, 4. Neuman (Elkov Kasper) +1:24, 5. Voltr (RRK group - PierreBaguette - Benzinol) +1:27, 6. Tomáš Obdržálek (Elkov Kasper) +1:28.

Průběžné pořadí českého poháru:
1. Zahálka 150, 2. Boroš 130, 3. Neuman 119, 4. Kašpar (ATT Investments) 82, 5. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 81, 6. Přidal (Elkov Kasper).

Bronz ze závodu českého poháru na silniciBronz ze závodu českého poháru na silnici