ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Šimon Vaníček těsně pátý v polské Sobótce
17.04.23
Silniční sezóna v Polsku začíná tradičně jednorázovkou Slezanski Mnich v Sobótce. O víkendu se jel již 36. ročník, a v silné konkurenci byli hodně vidět i závodníci ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Šimon Vaníček se za pomoci svých kolegů držel celou dobu na špici pelotonu a v závěrečném spurtu do táhlého kopce dojel na pátém místě, pouhé 3 vteřiny za vítězem a coby druhý závodník z Čech.
„Spurt jsem měl načasovat trochu jinak a mohla z toho být určitě první trojka. Přestože se mi nejelo nejlépe, na bednu jsem měl. Ale tak to ve spurtech bývá, pokud nevyhrajete, vždy jste mohli udělat něco líp“, hodnotil v cíli závod Šimon Vaníček.
Z dalších táborských závodníků dojel Tomáš Bakus 36., Pavel Jindřich 54., Matěj Vik 64. a Matyáš Fiala 78.
Šimon Vaníček těsně pátý v polské SobótceŠimon Vaníček těsně pátý v polské SobótceŠimon Vaníček těsně pátý v polské Sobótce