ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Výhra na úvod sezóny v Soběslavi
17.04.23
Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Team Tábor si podmanil úvodní závod Carla kritérijní ligy, který se jel jako Soběslavské okruhy. Na okruhu ulicemi města měřilo každé kolo 1500 metrů se startem a cílem na náměstí Republiky již v úvodu unikl spolu s Janem Kašparem (ATT Investments) a to rozhodlo.
„Dneska se mi jelo dobře, cítíl jsem docela dobré nohy. Čekal jsem, že se rozhodne v úniku a byl to taky můj úkol se do něj dostat. Jakmile jsme s Kašparem ujeli v balíku nás neměl moc kdo sjíždět a bylo to jen na nás. Nakonec jsem měl ve sprintech více sil a podařilo se mi vyhrát,“ řekl Šimon Vaníček, který se určitě silnici chce věnovat. „Hodně mě baví a je to skvělá příprava,“ dodal.
Úspěšní byli i další jezdci táborského klubu. Mezi muži skončil Matyáš Fiala na výborném pátém místě a za trojicí nejlepších juniorů z Mapei Merida Kaňkovský obsadil čtvrté místo Tomáš Kraus.
1. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 88, 2. Kašpar (ATT Investments) 74, 3. M. Koblížek (TUFO Pardus Prostějov) 13, 4. Klabouch (ATT Investments) 13, 5. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) 11, 6. Jakoubek (ATT Investments) 10.