ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Soustředění ve Strážném
29.08.16
ČEZ Cyklo Team Tábor se vrátil ze soustředění v Krkonoších. Od 19.8. do 26.8. se téměř celý tým sešel ve Strážném v srdci Národního parku v Krkonoších. Hned v pátek nás přivítalo slunečné počasí a soustředění jsme zahájili tří hodinovým tréninkem.
V sobotu dorostenci absolvovali závod Českého poháru v Holicích. Závodu se zúčastnila Celestýna Součková, která obsadila 6.místo, dále pak devátá dojela Denisa Lukešová a osmý protnul cílovou pásku Karel Arlt. Junioři dojeli na 11., 12. a 13. místě jmenovitě Tomáš Bakus, David Honzák a Jan Burgstaller.

V neděli za deštivého počasí jsme podnikli několika hodinovou túru po krkonošských hřebenech a od pondělí jsme měli krásné počasí kolem dvaceti stupňů. Za 8 tréninkových dní jsme najeli od 700 do 1000 kilometrů podle kategorií a nastoupali jsme 17 300 výškových metrů. Tréninky měli objemový charakter, přičemž junioři už jezdili intenzivnější úseky v kopcích. Pro náš tým to bylo jedno ze stěžejních a finálních soustředění před cyklokrosovou sezonou a se soustředěním jsme moc spokojeni.

Text: Michal Bednář