ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Český pohár v silniční cyklistice v Ostravě
31.08.21
Poslední prázdninový víkend se uskutečnil další díl Českého poháru silniční cyklistice pro dorostence a muže. Z ČEZ Cyklo Teamu Tábor se závodů zúčastnily kategorie mužů, juniorů a kadetů.
obrázek není
V sobotu 28.8. bylo na programu silniční kritérium v Ostravě Porubě. Závodní účast ve všech kategoriích nebyla vysoká. V závodě kadetů se nejlépe dokázal prosadit a aktivně si pro body chodil Jan Faltýnek. Dalibor Johánek v závodě získal dva body. V juniorském závodě se zprvu vše jevilo ideálně když ve 2/3 závodu vedl Matyáš Fiala, nakonec bohužel Matyáš skončil v pádu a závod byl tak zrušen. V mužích byl na 5. místě Michael Boroš a na sedmém místě Šimon vanilek, který vyhrál kategorii U23.
V neděli závodníkům nepřálo počasí a kluci se kromě trati museli poprat i s deštěm. V kadetech završil úspěšný víkend Jan Faltýnek, který cílem projel na 16. místě. Kryštof Krešák byl 32., Dalibor Johánek 35. a David Uher závod dokončil na 41. místě.
V juniorech jsem měli nejlepší výsledek z celého dne, když Václav Dostál bral 6. místo. Adam Kubík po celý závode velmi aktivní skončil 15.Jan Frühauf po sobotním pádu nebyl úplně fit a v závodě skončil 35.
V mužích závod ovládli jezdci Elkov Kasper a skromný balík byl velmi rychle po startu roztrhán na několik skupin. Michael Boroš v náročném závodě cílem projel jako 17.