ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Celestýna Součková druhá na MČR v Bedřichově
26.07.16
O víkendu 23.7. - 24.7. se závodníci ČEZ Cyklo Teamu Tábor zúčastnili v Bedřichově Mistrovství České republiky v cross-country a v eliminatoru. V sobotních sprintech dosáhla velmi pěkného výsledku Celestýna Součková, která si dojela pro republikové stříbro v kategorii kadetek. V nedělním závodě pak obsadila 10. příčku a po 14-ti denní nemoci, kterou prodělala, vybojovala sympatické výsledky.
V nedělním závodě cross-country do kategorii juniorů nastoupil David Honzák, který startoval z posledního místa a postupem času se probojoval na 10. místo. Bohužel defekt ho vyřadil z dalšího soupeření. V kategorii juniorek jsme měli velkou medailovou naději, českou juniorskou reprezentantku Denisu Lukešovou, která se ( také po defektu) musela spokojit se čtvrtým místem. V kategorii ELITE jsme též měli svého zástupce, a to konkrétně Daniela Lukeše, kterému patřilo v mistrovském závodě 18. místo.

V sobotu pokračoval další díl Českého silničního poháru mužů, tentokrát se závod konal v Blatné. Závodu se zúčastnili i naši dva junioři Jan Novák a Tomáš Bakus. V pelotonu mužů se vůbec neztratili a zejména Jan Novák předvedl velmi pěkný výkon. Nakonec Honza skončil 18. a Tomáš dokončil na 44. místě. Jakub Skála dokončil závod 48.

Tento týden čeká naše závodníky republikový šampionát v silniční cyklistice starších žáků, žákyň, kadetů a kadetek. Ve čtvrtek jsou na programu časovky a v neděli hromadný závod. Všem našim závodníkům držíme palce a přejeme hodně štěstí.

Text: Michal Bednář