ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

Etapový závod Regionem Orlicka 2021
02.08.21
První víkend v srpnu patřil tradičnímu etapovému závodu Regionem Orlicka, kterého se zúčastnili junioři a kadeti ročníku 2005. Jmenovitě Matyáš Fiala, Václav Dostál, Adam Kubík, Jan Frühauf, Libor Švec, Dalibor Johánek a Kryštof Krešák. Vzhledem k tomu, že Matyáš Fiala vedl Český pohár na silnici v jarní části sezony a Václav Dostál obsadil na MČR v silničním závodě 6. místo, tak ambice byly vysoké.
obrázek není
První etapa měřila 75 km a hned ze začátku prověřila výkonnost celého balíku. Matyáš Fiala měl v této etapě pád, při kterém si poškodil zadní brzdu, ale i přes tento problém dojel na skvělém třetím místě. Václav Dostál s Adamem Kubíkem dojeli ve stejném čase v první skupině.
Druhý den byla na programu časovka a královská etapa na 70 km. Při časovce dopadl nejlépe z našeho týmu Matyáš Fiala, který obsadil 26. místo, Václav Dostál byl 39., Adam Kubík 82., Dalibor Johánek 92., Kryštof Krešák 96., Jan Frühauf 113., Libor Švec 127. Celkově byl na tom nejlépe Matyáš Fiala na 20. místě s 30vteřinovým odstupem od prvního závodníka. V odpolední etapě potkal Matyáše Fialu další pád, po kterém už se mu nepovedlo vrátit zpět do balíku a pro Fialu tak skončily veškeré šance do celkového pořadí. Nejlépe si v této těžké etapě vedl Václav Dostál, který dojel na 40. místě, Adam Kubík jako náš druhý nejlepší závodník byl 53. Po této etapě všichni naši závodníci mohli pokračovat dál v závodě bez časového limitu až na Libora Švece, který chytil časový limit. Závěrečné etapa měřila 85 kilometrů a na závodníky čekalo deštivé počasí. Před první vrchařskou prémií spadl kadet Kryštof Krešák a po bolestivém pádu už se bohužel nebyl schopen vrátit do balíku. Velkou aktivitu v závodě předvedl Matyáš Fiala a Václav Dostál, bohužel k velkému efektu to nevedlo. Nakonec jim v závodě patřily pozice ve druhé skupině. Matyáš byl 54. a Václav 55., Dalibor Johánek byl 69. a Adam Kubík byl 71. Nejlépe v celkovém pořadí dopadl Václav Dostál na 36. místě, Adam Kubík byl 46.

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info