ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

MČR dorostenců na silnici
16.07.21
V pátek 9.7. se v Židovicích kousek od Roudnice nad Labem konalo Mistrovství České republiky v časovkách jednotlivců. V neděli se celý peloton přemístil do Lovosic, kde byly na programu silniční závody s hromadným startem. Závodů se zúčastnily kategorie starších a mladších žáků a žákyň, kadetek a kadetů
obrázek není
Samozřejmě i tým ČEZ Cyklo Team Tábor měl v závodním poli své zastoupení. Konkrétně v ml. žákyních Karolínu Rothbauerovou, ve st. žákyních Hanu Kotlínovou, v kadetkách Simonu Rusínovou a v kadetech čtveřici Jan Faltýnek, Kryštof Krešák, Dalibor Johánek a David Uher.
Na žáky čekala časovka dlouhá 9 kilometrů na kadety bylo připraveno 15 kilometrů. Časovka se jela ve zvlněném profilu za silného větru, takže na závodníky nečekal jednoduchý závod. V kadetech jsme v časovkách dosáhli největšího úspěch, když Dalibor Johánek obsadil v časovce 5. místo. Karolína Rothbauerová byla v cíli klasifikována jako šestá ml. žákyně a pro ní to byly vůbec první závody na České pohárové úrovni.
V neděli se jako první na start hromadných závodů postavily ml. žákyně. Karolína Rothbauerová si v závodě počínala velmi zkušeně a podařilo se jí dostat do odjeté pětičlenné skupiny. nakonec brala 5. místo. Pro Hanu Kotlínovou ve st. žákyních to byl první závod s hromadným startem a tyto zkušenosti jsou nesmírně cenné do budoucna. V závodě skončila . Naše zástupkyně v kadetkách Simoně Rusínové utekla jen o kousek první desítka a skončila 11. Kadeti předvedli velmi aktivní závod, který od samého začátku se jel ve vysokém tempu. Trošku na nedostatek zkušeností doplatil David Uher, který byl v polovině závodu odpadl z první skupiny a skončil tak 39. Trio Faltýnek, Krešák, Johánek jelo velmi zkušeně a v cíli po závěrečném spurtu skončili na 14., 15. a 16. místě.
Teď čeká tým soustředění v Krkonoších a poté se rozjede opět závodní program etapovým závodem pro juniory v Lanškrouna a etapovým závodem pro muže na Vysočině.

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info