ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

Společné mistrovství České a Slovenské republiky Bánovce nad Bebravou
21.06.21
17.-20. června se sešli nejlepší čeští a slovenští cyklisté v Bánovcích nad Bebravou, kde se konalo Společné mistrovství České a Slovenské republiky mužů, žen a juniorů.
Společné mistrovství České a Slovenské republiky Bánovce nad Bebravou
Táborští junioři se postavili i na start časovky, která byla na programu ve čtvrtek. Nejlepší čas zajel Václav Dostál, který obsadil 17. místo, Jan Frühauf dojel 32., Adam Kubík 40. a Robin Teršl 43.
Závodní program pokračoval v sobotu silničním závodem, v odpoledních hodinách za nepříjemného tropického počasí se na start postavila čtveřice táborských juniorů, kvůli nemoci bohužel chyběli Robin Teršl a hlavně největší medailová neděje Matyáš Fiala. V druhé polovině závodu se podařilo odjet desetičlenné skupině, ve které byl vidět i náš dres zásluhou Václava Dostála. Tato skupina si vybudovala až tříminutový náskok na peloton, který si dokázala udržet až do cíle. Ve spurtu Dostál obsadil 6. místo mezi českými závodníky, skvělý výsledek také zaznamenal 12. Adam Kubík, Jan Frühauf byl 25. Libor Švec nedojel.
Vrcholem celého šampionátu byl nedělní závod mužů elite, kde se sešla kompletní česká i slovenská špička v čele s Peterem Saganem. Jelikož profil trati nebyl těžký, tak se organizátoři snažili závod ztížit tím, že na závodníky připravili porci 230 km, k tomu se ještě přidaly vysoké letní teploty. Hned v prvních okruzích se podařilo odjet 10 jezdcům, kteří svůj náskok neustále navyšovali a peloton ztratil zájem je sjíždět. V cíli se ztráta vyšplhala k dvanácti minutám. Hromadný dojezd pelotonu skvěle zvládli naši závodníci, Michael Boroš bral 15. místo a Šimon Vaníček 18. Adam Doležal a Tomáš Bakus závod nedokončili.
Společné mistrovství České a Slovenské republiky Bánovce nad BebravouSpolečné mistrovství České a Slovenské republiky Bánovce nad BebravouSpolečné mistrovství České a Slovenské republiky Bánovce nad BebravouSpolečné mistrovství České a Slovenské republiky Bánovce nad Bebravou

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info