ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

Fiala druhý na mezinárodním kritériu v Plzni
05.05.21
O víkendu 1.-2.5. se v Plzni konaly závody s mezinárodní účastí. V sobotu bylo na programu kritérium na Lopatárně a v neděli dokonce závody 1. kategorie na okruzích v Kyšicích, kde v juniorech loni na MČR Václav Dostál vybojoval 4. místo.
Fiala druhý na mezinárodním kritériu v Plzni
Na start závodu se postavili junioři a kadeti. Pro obě naše kategorii to byl první závod sezony, a tak forma našich závodníku byla tak trochu ve hvězdách. V sobotu bylo na startu 140 juniorů a 100 kadetů a stejný počet se postavil na startovní čáru i v neděli.
Na kadetech na sobotních kritériu bylo vidět, že je to první závod sezony. Ale jako rozjetí do nedělního závody to bylo vynikající. Na start se postavil Jan Faltýnek, David Uher, Kryštof Krešák, Jan Janout, Dalibor Johánek a z Lyko Klubu Prachatice Martin Ženíšek.
To závod juniorů už byl agresivnější a z naší strany bojovnější. V družstvu cyklokrosové reprezentace se závodu zúčastnili Matyáš Fiala, Václav Dostála a Adam Kubík. A hned v prvním závodě sezony jsme se dočkali velkého úspěchu. Matyáš Fiala prokázal konkurence schopnost i se světovými závodníky a vybojoval druhé místo.
V neděli na kadeti čekalo deštivé počasí a 85 kilometrů v nelehkém terénu. Tempo kadetů bylo vysoké a důkazem toho byla pouhá třetina kadetů v cíli. Duo Kryštof Krešák, Dalibor Johánek bylo v cíli klasifikováno v hlavním poli. Jan Faltýnek po silných křečích v závěrečném kopci přijel s lehkou ztrátou.
Junoři už měli trochu více štěstí a počasí se lehce umodřilo. Závod od samého začátku ovládali zahraniční jezdci, kteří také vyprovokovali rozhodující únik. 4 kola před cílem se od hlavního pole odpoutala cca 15-ti členná skupina, kde jsme měli zastoupení díky Fialovi. Tato skupina už jela nejlépe o 11. místo. Smůla v posledním okruhu potkala právě Matyáše, kterému odešla elektrika na řazení a do cíle nemohl spurtovat a bojovat o lepší než 29. pozici. Václav Dostál dojel v hlavním balíku na 65. místě.
Fiala druhý na mezinárodním kritériu v Plzni

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info