ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

Junior David Honzák zvítězil v závodě Českého poháru
21.06.16
V sobotu 18.6. pokračoval v Tuchořicích další díl Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice, kterého se zúčastnili také závodníci ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Týden před Mistrovstvím České republiky v silniční cyklistice si skvěle vedli především junioři.
Juniorský závod ovládl David Honzák, který mohl slavit své premiérové letošní vítězství v Českém poháru. Výborně si vedl také Jan Novák, který přivedl do cíle zbytek pelotonu a obsadil páté místo. Na 14. příčce skončil Jan Burgstaller a druhou desítku uzavřel Tomáš Bakus. V závodě kadetek obsadila Celestýna Součková páté místo. Kategorie kadetů se neobešla bez pádu, po kterém Adam Doležal musel měnit přední kolo, ale po skvělé stíhací jízdě se dostal zpět do hlavního pole a nakonec bral velmi slušnou 15. pozici. Jan Jelínek byl v závodě dostižen o jeden okruh. V kategorii žen skončila na nepopulárním čtvrtém místě Martina Mikulášková.
Muži měli tento víkend volno, a tak si přípravu zpestřili maratonem horských kol v Kardašově Řečici, kde závod opanoval Jakub Skála. Stanislav Bambula dokončil jako sedmý v kategorii B ( celkově 18.místo ), Radomír Šimůnek pro defekt odstoupil v polovině závodu.

Tento týden naše závodníky čeká Mistrovství České republiky v silniční cyklistice v Kyjově, tak jim všem držíme palce, ať dovezou některou z cenných medailí.

Text: Michal Bednář