ČEZ Cyklo Team TáborČEZ Cyklo Team TáborProfesionální cyklokrosový tým

 

První cyklokrosový závod sezony za námi
21.09.20
Prvním cyklokrosovým závodem začínající sezony byl pro ČEZ Cyklo Team Tábor veřejný závod v Mladé Boleslavi. Pro nás je to ideální úvodní závod, protože pořadatelé postavili jako každoročně spíše technickou trať s mnoha výběhy a závodníci si tak mohli ozkoušet svoje technické schopnosti.
První cyklokrosový závod sezony za námi
První medaili vybojoval v závodě kadetů Jan Faltýnek, který se celý závod přetahoval a druhé a třetí místo, nakonec po týdenním soustředění mu ke konci závodu došly síly a skončil třetí. V závodě juniorů jsme měli celkem šest zástupců a nejlépe si vedl jeden z nejlepších českých juniorů Matyáš Fiala, který bral druhé místo. Fiala po špatném startu musel zahájit stíhací jízdu a nakonec se propracoval až na druhé místo. Pěkný závod zajel i Václav Dostál, který cílem projel jako čtvrtý ale celý závod bojoval spolu s Pavlem Jindřichem o bronzovou příčku. V závodě žen jsme měli trošku smůlu, kdy Kamila Janů si v jednom z výběhů zničila svoji tretru a musela tak do depa. V závodě ji ale nahradila pěkným výsledkem Tereza Švihálková a v ženách jsme měli díky Tereze další třetí místo. Závod mužů kompletně ovládli závodníci našeho týmu. První byl celkem kontrolovaně Michael Boroš, pro kterého to bylo pěkné zpříjemnění tréninku. Zdatně mu v závodě sekundoval Karel Camrda, ten byl nakonec druhý. Stupně vítězů na třetím místě doplnil týmový kolega Šimon Vaníček.
Teď se celý tým soustředí na první závody pohárové soutěže, které se jedou o tomto víkendu v Mladé Boleslavi a Holých Vrších. Věříme, že úspěch budou minimálně stejné jako v prvním závodě sezony.
První cyklokrosový závod sezony za námiPrvní cyklokrosový závod sezony za námi

 


Partneři

Partneři - CT.Tabor.Info